לאן בחול המועד סוכות 2019

לא רק בשדה הקרב!! באו לקדש את ברית החיים

הם לוחמים לצד חיילי צה”ל, אוהבים את המדינה לפחות כמונו ואנו מצדנו לא יודעים עליהם הרבה. מיזם של “עמים וטעמים” יכיר לכם את הדרוזים מקרוב, בצורה הכי אותנטית שיש: המסורת, הצבעים הצלילים והטעמים המשגעים

בחול המועד סוכות

בתים פתוחים ברובע העתיק של הכפר הדרוזי עוספיא – על הפרויקט הזה אנחנו ממש שמחים לספר לכם!!!

  חומוס דרוזי בכרמל - עספיא אוכל מהמטבח הדרוזי פינוקים שלנו

מדי פעם מתחשק לצאת מהשגרה ולהתוודע למסורות, למנהגים ולאורחות חיים שונים משלכם. לפגוש פלחי אוכלוסייה שלא תתקלו בהם בשכונה, לבקר במקומות שהזמן כמו עמד בהם מלכת, להינות מהכנסת אורחים מסורתית ומחוויה קולינרית לא מוכרת. הנה אפשרות  לרדת אל העם ולהרגיש כמו תיירים בארצכם. על רכס הכרמל מול ירוק משגע  ונוף ים יפיפה, שוכן בשלווה הכפר הדרוזי עוספיא, הידוע במסורת מפוארת של קבלת אורחים. ברובע העתיק של הכפר מתקיים זה 18 שנה פרויקט מרתק של תרבות ופולקלור – “אל כרמל”- של חברת עמים וטעמים.

אל כרמל הינו פרויקט המבקש לחשוף ולהכיר את בני העדה הדרוזית בצורה הכי אותנטית שניתן, להתענג על מאכלים מסורתיים ולשמוע את סיפורם המרתק, שאך מעטים יודעים עליהם באמת. כל השנה הפרויקט פועל עבור קבוצות בלבד- חברות הייטק, ועדי עובדים או גופים מוסדיים, אך בחול המועד סוכות זו השנה השישית ברציפות הפרויקט נפתח לקהל הרחב וצובר הצלחה רבה. האורחים המעוניינים להשתתף נרשמים לאחד משעות הסיור הנוחות להם סיור ב-12:00, 14:00, ו-16:00.

את הפעילות נפתח בליווי מדריך דרוזי עם חיוך גדול ואהלן וסהלן לבבי אחרי הכרות קצרה נצא לביקור בבית משפחה דרוזית, נוזמן אל חדר האורחים של המשפחה או לסוכה, מיד יכנסו מגשים ענקיים עמוסים כל טוב באוכל מהמטבח הדרוזי האותנטי.

אירוח כפרי ארוחת הסולטן בשר ממתקים בבוקר

כשר – ת. כשרות ומשגיח נוכח במקום!! במקום קיימת סוכה (סגור בשבת וחג)

ארוחת המוכתאר – פיתות דרוזיות, מנקיש (פיתה עם זעתר ושמן זית), עלי גפן ממולאים, מנסף עוף (אורז עם אטריות עוף ואגוזים) מנזלה (תבשיל חצילים בפולי חומוס ורוטב עגבניות), קישואים ממולאים, כופתא בטחינה (קבבונים בטחינה), כופתא ברוטב עגבניות, ספיחה (פיתה עם בשר טחון ובצל בטבון), חומוס מעשה בית, סלט  ירקות , סלט כרוב, זיתים, שתיה קלה תמר הינדי, מים מינרלים תה מרמיה, קפה ובקלאוות. 

“בכלל הרעיון הזה- לצאת לטיול ולאכול צהריים או ערב בסלון של מישהו, ולא במסעדה הוא רעיון גאוני וכשמדובר באירוח אותנטי – אתני – לא יהודי וכשר!!! זה כבר נשמע טוב מכדי להיות אמיתי.”

מחיר: 100 ₪ למבוגר, 70 ₪ לילד (מגיל  5-12, בתוספת שניצל וצ’יפס) הארוחות כשרות בהשגחת הרבנות לכשרות ארצית

קיימת במקום סוכה

האירוח בתיאום מראש בלבד בטלפון: 0524535400, 04-8399125

מותנה במינימום 15 איש